אדם אשר מעוניין להיכנס לגבולות ארצות הברית ולשהות בה למשך תקופת מה צריך לשאת עליו אשרת כניסה. ניתן להבדיל בין מספר סוגים של אשרות. כאשר המונחים הבולטים הם גרין כארד וויזה. מה ההבדל בין השניים? חושבים לצאת לטיול – איזה אישור אנחנו צריכים? מעוניינים לקבוע את מגורנו בארצות הברית – מהו האישור הנדרש?

מהי ויזה?

אשרת הגעה אשר מונפקת על ידי הקונסוליה או שגרירות ארצות הברית המעניקה את הזכות להגיע אל גבולות ארצות הברית ולהגיש בקשת כניסה. כלומר, עצם קבלת הוויזה אינה מקנה זכות כניסה לארצות הברית. המפקח מטעם מחלקת ההגירה הוא זה שקובע האם נושא הוויזה רשאי להיכנס לתחומי ארה"ב ההחלטה מתקבלת על פי שיקול דעתו ואין כל אפשרות לערער על החלטתו. יש מספר סוגים של ויזות. ביניהם ויזה זמנית המיועדת לתיירים המעוניינים לבקר בארצות הברית, וכן ויזת הגירה שמתאימה לכאלו שמעוניינים להגר לתקופת מגורים בארצות הברית.

תהליך הוצאת ויזה מורכב ממספר שלבים, בו נדרש האדם להגיש בקשה ולמלא שאלון, לעבור ריאיון אישי ולשלם אגרה כנדרש. בהמשך יהיה עליו להצהיר על מטרת בואו והעניין ייבדק במטרה לבחון האם יש סיכון שהוא ישתקע בארצות הברית. כמו כן נועד התהליך לבדוק כי מדובר באדם אשר עשוי לתרום לארצות הברית.

לסיכום, ויזה מתאימה למי שמעוניין לבקר בארצות הברית ולטייל בה למשך תקופת מה. התהליך עשוי להיות מורכב, אם כי ניתן להיעזר בחברות מקצועיות אשר מסייעות לצלוח אותו במהירות.

הנפקת הויזה כרוכה במילוי טפסים ובדרך כלל גם בראיון בשגרירות ארצות הברית, אנחנו חוסכים לכם את הבירוקרטיה העיקרית בכל הקשור לתהליך זה.

 

מהו גרין קארד?

גרין קארד הוא כרטיס זיהוי אשר מהווה אישור לתושבות קבע עבור מי שאינו אזרח ארה"ב. כמו כן מתייחס המונח לתהליך הגירה אשר במהלכו נעשים המהגרים לתושבי קבע על פי חוק. יש למחזיקי גרין כארד זכויות מסוימות בין היתר הזכות להתגורר בארצות הברית וכן לעבוד תקופה ממושכת. הנושא גרין קארד חייב לשמור על כללים מסוימים. במידה והוא הפר אותם הוא מסתכן בגירוש. אם נושא גרין קארד הפר כללים יהיה עליו לעזוב את גבולות המדינות בהקדם האפשרי.

בכל שנה נערכת הגרלה לתושבים בארצות שבהם יש שיעור הגירה נמוך יחסית לארה"ב. משתתפים בהגרלה על פי בקשה. הזוכים מקבלים את האשרה לגור באופן קבוע בארה"ב. המהגר יקבל בדרכון שלו חתימה המאשרת כי הוא זכאי לגור ולעבוד בארצות הברית לצמיתות, כמו כן מאשרת החתימה כי כניסתו לארה"ב הייתה כחוק. הכרטיס עצמו מגיע בדואר כחלוף מספר חודשים.