חושבים לצאת לטיול לארצות הברית? אכן, אחד המאוויים של כל ישראלי הוא לקבל ויזה המאשרת לו כניסה ושהייה בארה"ב. כדי לקבל את האשרה הנכספת יש לעבור תהליך מסוים שכולל מספר שלבים. בואו לקרוא על הביורוקרטיה הכרוכה בתהליך הוצאת הוויזה.

שלב ראשון – מילוי טפסים

עליכם להתחיל את התהליך במילוי טפסים. מדובר על טופס אלקטרוני אשר תוכלו למצוא אותו באתר הרשמי של שגרירות ארה"ב. שימו לב כי מדובר בטופס שכתוב כולו באנגלית. הטופס מכיל כמאתיים וחמישים שאלות ואתם נדרשים לפרט בו את הפרטים האישיים שלכם וכן לספר על מטרת הנסיעה, העיסוק שלכם וכן שאלות ביטחוניות שונות. אמנם במהלך מילוי השאלות ניתן לראות תרגום של השאלה, אבל את התשובה עליכם למלא באנגלית. תהליך מילוי השאלון לוקח זמן לא קצר וחשוב להקצות לכך את הזמן המתאים. ניתן להפסיק במהלך מילוי השאלות ולהמשיך בכך מאוחר יותר אם כי חשוב לשמור את הבקשה שמילאתם כדי שתוכלו להמשיך מהמקום בו הפסקתם. חשוב למלא את השאלון בתשומת לב רבה ולדייק בכל הפרטים. במהלך מילוי הטופס נדרשים להעלות תמונה דיגיטלית על פי ההנחיות.

שלב שני – תשלום אגרה

כעת יש לבצע תשלום של האגרה כנדרש בחוק. האגרה עומדת על סכום של 160 דולר. את התשלום יש לבצע באמצעות השובר לתשלום בדואר ישראל או באמצעות כרטיס אשראי. האגרה נקבעת בהתאם לסוג הוויזה ואין אפשרות לפרוס את התשלום. לאחר הסדרת תשלום האגרה יש לבחור את המקום בו הנכם מעוניינים להתראיין. ניתן לבצע ראיון בשגרירות בתל אביב או בקונסוליה בירושלים. כמו כן עליכם לבחור את המועד המתאים לכם לראיון.

שלב שלישי – ראיון

לאחר שני שלבים אלו יגיע היום בו הנכם מתייצבים לראיון. מדובר על שלב מתיש למדי בו הנכם נזקקים לסבלנות רבה. במהלך היום תעברו תהליכים שונים וכמובן ראיון אישי בו יהיה עליכם לספר על עצמכם, לתאר את מטרת הנסיעה שלכם ועוד. המטרה היא לוודא כי אינכם מהווים גורם מסוכן לארצות הברית ואין סיבה למנוע מכם את קבלת הוויזה.

 

שלח לנו הודעה להתחלת התהליך